Twitter
staNews[0] = '\"STA\"Izrael bo na Zahodnem bregu gradil 430 novih domov za naseljence

Jeruzalem, 30. januarja (STA) - Izraelska vlada je danes objavila razpis za gradnjo 430 novih domov za naseljence na okupiranem Zahodnem bregu. To je prva napoved sporne gradnje od oktobra 2014, ki pa verjetno ne bo zadnja pred izraelskimi parlamentarnimi volitvami 17. marca, je danes ocenila izraelska nevladna organizacija Terrestrial Jerusalem. Palestinci so gradnjo obsodili.

'; staNews[1] = '\"STA\"Francija in Katar v finalu rokometnega SP

Doha, 30. januarja (STA) - Rokometna reprezentanca Francije je drugi finalist svetovnega prvenstva v Dohi. Francozi so v današnjem drugem polfinalu s premagali Španijo s 26:22 (18:14). V nedeljskem finalu (17.15) se bodo Francozi pomerili s Katarjem, ki je v prvem polfinalu presenetljivo premagal Poljsko z 31:29 (16:13). Slednji se bodo za bron pomerili s Španci.

'; staNews[2] = '\"STA\"Stoch zmagal v Willingenu, Prevc drugi

Willingen, 30. januarja (STA) - Poljak Kamil Stoch (276,6 točke) je zmagovalec prve tekme smučarskih skokov za svetovni pokal v Willingenu. Drugo mesto je osvojil Peter Prevc (262,3), tretji pa je bil Nemec Severin Freund (261,8). Jurij Tepeš (254,2) je tekmo končal na petem mestu, Jernej Damjan (238,5) je bil deseti, Nejc Dežman (222,5) pa 19.